10 úžasných zdravotních výhod CBD Konopného oleje

Konopné potraviny jsou velmi populární z dobrého důvodu, konopí je ideální super-jídlo. Zde je seznam 10 úžasných zdravotních výhod konopný olej nabízí.1. Zvýšená imunita – Konopí je výživné z mnoha důvodů, ale nejvýraznější jsou vysoce kvalitní tuky, které konopí a lisovaný olej poskytují. Mastné kyseliny jsou nezbytné pro imunitní modulaci.

Dále, endokanabinoidy, sloučeniny jako THC, které naše těla produkují přirozeně, jsou odvozeny od mastných kyselin. Tyto endokanabinoidy mají několik různých funkcí. Jedním z nich je zajištění rovnováhy v imunitním systému.

Konopný olej je vysoce koncentrovaným zdrojem těchto mastných kyselin. Zvýšení příjmu mastných kyselin zvyšuje imunitní systém a pomáhá tělu produkovat více endokanabinoidů.

2. Podpora nervového systému – Esenciální mastné kyseliny jsou klíčové pro zdraví nervového systému a mozku. Nervy, které komunikují s mozkem, jsou chráněny tukovou izolací zvanou myelin.

Myelin pomáhá zajistit, aby signály z jedné nervové buňky (nebo neuronu) do druhé mohly správně dosáhnout svého cíle. Myelin je vodič, který přenáší elektrické signály z jedné části těla nebo mozku do jiné části.

Dostatečné množství esenciálních mastných kyselin je nezbytné pro prevenci degenerace mozku a nervů v průběhu času. Aby myelin fungoval správně, potřebujete dietní esenciální mastné kyseliny. Konopí je velkým zdrojem těchto esenciálních mastných kyselin, působí jako doplněk stravy pro tyto lipidy podporující mozek.

3. Zmírňuje bolest artritidy – Imunitní modulační účinky esenciálních mastných kyselin mohou zlepšit příznaky artritidy. Studie zjistily, že dlouhodobé doplňování mastných kyselin může zlepšit skóre bolesti při artritidě a snížit počet NSAID (léků, jako je ibuprofen), které pacienti užívají.

Jak bylo zmíněno dříve, konopný olej obsahuje velké množství protizánětlivých Omega 3 mastných kyselin. Začlenění konopného oleje do zeleného smoothie nebo jeho každodenní užívání drasticky zvýší váš příjem Omega 3.

4. Vylepšená nálada – Další výhodou esenciálních mastných kyselin je zdraví nálady. Několik studií ukázalo, že doplnění Omega 3 může zlepšit příznaky bipolární poruchy. Jiní našli zlepšení v ADD / ADHD stejně jako autismus. To může být způsobeno tím, že esenciální mastné kyseliny jsou rozhodující pro udržení funkce mozku.

Endokanabinoidy jsou také nezbytné pro náladu. Endokanabinoidní systém reguluje uvolňování neurotransmiterů, z nichž některé hrají hlavní roli v podmínkách, jako je deprese a úzkost. Jak bylo uvedeno výše, endokanabinoidy jsou vyrobeny z tuku. Konzumace extra esenciálních mastných kyselin dává vašemu tělu schopnost produkovat tyto lipidy.

5. Krásná kůže – Konopný olej je velmi bohatý na živiny. Konopný olej, jedinečný z jiných extrakcí rostlin, obsahuje dokonalou rovnováhu esenciálních mastných kyselin Omega 3 a Omega 6. Tyto mastné kyseliny jsou důležité pro optimální zdraví pokožky. Konopný olej je také velkým zdrojem kyseliny linolové, mastné kyseliny omega 6, která snižuje zánět a pomáhá při léčbě akné.

6. Zdravější vlasy – Konopný olej obsahuje ceramidy. Ceramidy jsou lipidy (tuky), které podporují buněčné membrány. Buněčné membrány jsou brány, které umožňují látkám opustit nebo vstoupit do buňky. Ve vlasech pomáhají ceramidy předcházet nadměrné vlhkosti z buněk.
Konzumace konopného oleje nebo týdenní maska ​​konopného oleje může výrazně zlepšit kvalitu vlhkosti vašich vlasů. To znamená lesklé, zdravé zámky. Tyto ceramidy také pomáhají předcházet suchosti pokožky.

7. Vyvážené hormony – konopí je bohatým zdrojem kyseliny gama-linolické (GLA), mastné kyseliny omega 6. Studie ukázaly, že GLA je užitečná pro pomoc hormonům rovnováhy těla. Pro ženy může suplementace GLA napomoci zmírnění premenstruačního syndromu. Mohou také snížit křeče a bolest během menstruace.

8. Zvýšené zdraví srdce – Není překvapením, že esenciální mastné kyseliny také podporují zdraví srdce. Nominace Nobelovy ceny Dr. Johanna Budwigová zjistila, že vysoké dávky esenciálních mastných kyselin úspěšně léčily srdeční infarkty.

Stejná kyselina linolová, která dělá konopný olej tak skvělý pro pokožku, může také snížit špatný cholesterol a zabránit nasycení nasycených tuků v tepnách.

Když se tuk tvoří v tepnách, srdce musí pracovat podstatně tvrději, aby správně okysličilo krev. To vede k vysokému krevnímu tlaku a zabraňuje tomu, aby vaše buňky získaly energii, kterou potřebují k přežití. Doplnění konopným olejem může snížit riziko srdečních onemocnění.

9. Antioxidační ochrana – Konopí nejenže obsahuje velké množství zdravých tuků, ale je také bohatým zdrojem vitamínu E. Vitamin E je antioxidant, který je nezbytný pro pokožku a celkové zdraví.