5 Neuvěřitelných důvodů! Váš mozek miluje marihuanu více než Vy

Věděli jste, že marihuana je pro váš mozek mimořádně přínosná? Zde je seznam 5 neuvěřitelných důvodů, proč byste měli konzumovat více marihuany.1. Růst buněk mozku – Jedna z mála látek na planetě, která ve skutečnosti pomáhá vašemu mozku růst, konopí je schopné produkovat neurogenezi. Tato jedinečná schopnost je také důvodem, proč konopí rychleji pomáhá lidem, kteří trpěli mrtvicí, záchvaty a poraněním mozku.

2. Léčba rakoviny mozku – bylo prokázáno, že konopí zabíjí rakovinné buňky bez ovlivnění normálních buněk. Studie v letech 1998, 2009, 2012, 2013 a 2014 to dokazují.

Proč to funguje tak dobře? No CBD, kanabinoid uzavírá gen ID-1, který způsobuje šíření rakoviny. THC indukuje buněčnou smrt v buňkách C6 gliomu, což je agresivní forma rakoviny mozku. Jiné kanabinoidy, zvláště pokud se používají společně, zvyšují tyto účinky, nejen zastavují rakovinu v jejích stopách, ale dokonce zmenšují nádory.

Takže až se příště někdo snaží říct, že konopí je pro váš mozek špatné, řekněte jim, že opak je pravdou. Použití byliny je léčení i ochrana. Přemýšlejte o tom jako o pojištění a ujištění, že děláte dobrou věc.

3. Prevence Alzheimerovy choroby – Alzheimerova choroba trpí přes 44 milionů lidí na celém světě. Onemocnění je způsobeno tvorbou beta-amyloidních plaků v mozku. Léčba konopí dokonce zvrátí stav odstraněním tohoto plaku. Dr. Chuanhai Cao, PhD., Je neurolog na Institutu Byrda Alzheimera a vysvětluje to takto:

„Je známo, že THC je silným antioxidantem s neuroprotektivními vlastnostmi (THC) přímo ovlivňuje Alzheimerovu patologii snížením hladiny beta-amyloidu, inhibicí jeho agregace a zlepšením mitochondriální funkce.“

„Současně léčil jak symptomy, tak progresi Alzheimerovy choroby“.

Závěr studie byl takový

„Ve srovnání se schválenými léky na léčbu Alzheimerovy choroby je THC výrazně lepší.“

Před objevením účinků konopí na Alzheimerovu chorobu byl tento lék považován za jedinou desítku příčin úmrtí v USA, kterým nebylo možné zabránit, léčit jej nebo zpomalit.

4. Úzkost – Jedno nadechnutí kouře, dávka CBD oleje nebo kousnutí koláčku a začnete se cítit šťastnější a bezstarostnější. Je to proto, že receptory kanabinoidů se nacházejí v centrech mozku, které kontrolují náladu, chování a myšlení. Euforické a relaxační účinky na tělo i mysl vám pomohou zbavit se úzkosti.

Konopí může někdy zvýšit úzkost, ale lze se jí snadno vyhnout, když člověk zvolí správný strain (odrůdu), která má pro své potřeby správný poměr kanabinoidů, úleva je hluboká. Mírnější kmeny nebo nižší dávky jsou často dokonalým klíčem k léčbě úzkosti, spíše než k jejímu vyvolání.

5. THC chrání mozek před zraněním – hráči NFL vědí, že to funguje, a stejně tak věda. Konopí působí v systému jako ochránce a preventivní prostředek. Studie ukázaly v letech 2012 a 2013, že chrání mozky myší před úrazem hlavy a otravou oxidem uhelnatým.

Studie u lidí v roce 2014 zjistila, že osoby se zbytkovým THC v jejich systému byly o 80% méně pravděpodobné, že zemřou na traumatické poranění mozku, jako jsou dopady, které často dostávají profesionální sportovci a oběti autonehod.